Archiv   Distribuce mailem

Pilot Hanáckého aeroklubu veze z mistrovství bronzovou medaili
20.8.2007 - Redakce

/upload/novinky/f_1231.jpg
Pilot Jiří Steiger, Hanácký aeroklub Olomouc. Foto Eva Maixnerová

Hanácký aeroklub Olomouc připisuje na své konto medailových úspěch! Bronzový kov vybojoval skvělým výkonem pilot Jiří Steiger z olomouckého Hanáckého aeroklubu na čtrnáctidenním Plachtařském mistrovství regionů Čech a Moravy, jež se letos konalo ve Vysokém Mýtě (5. - 18. srpna).

Steiger, který létá v kombinované třídě, dával o svých medailových šancích vědět již od začátku závodů. V sedmém a osmém dni se stal vítězem jednotlivých disciplin a i v dalších letových dnech se pohyboval v čele tabulky. Olomoucký plachtař „ustál“ i proměnlivost počasí během jednotlivých letových úloh, což přineslo značné bodové ztráty některým z jeho soupeřů, a tak se po zásluze závěrem závodů mohl postavit na stupně vítězů s celkovými 6627 body.

Plachtařské mistrovství regionů Čech a Moravy je každoročně nejsilněji obsazenou akcí Aeroklubu ČR ve sportovním létání. Letos se ho zúčastnilo šestašedesát pilotů kluzáků z celé České republiky, mezi nimi úspěšně obhájil barvy Hanáckého aeroklubu Olomouc Jiří Steiger létající s větroněm DG 200/17.
Kontakt na sportovce: Jiří Steiger, 604 204 660

Zaslala Eva Maixnerová
zpět na seznam

Některé příspěvky byly redakčně upraveny, zkráceny, či opatřeny popisky fotografií.
Copyright Olomouc.Com a jednotliví autoři.